WiderstandStreetArt Graffiti Jam 2010 – Report

2.10.2010 se na jihu Moravy konal historicky první oficiální nacionalistický graffiti jam na našem území pojmenovaný po pořadatelské crew – WSA Graffiti Jam.

Z pochopitelných důvodů nebyla akce předem avizována na webu, jednotliví účastnici byli pozváni pořadateli. Pozvání obdrželo mnoho začínajících i zkušených writerů z ČR i zahraničí. Nakonec se na místo konání sjelo kolem dvaceti účastníků. Bohužel se někteří z nejrůznějších důvodů z účasti omluvili, včetně pozvaných zahraničních hostů, což však nemělo na průběh celé akce vliv.

Na akci se nacházelo také distro, u kterého bylo k dostání spousta užitečných věcí, počínaje spreji, fixami a samolepkami a konče pro Jižní Moravu typickým vínem ozdobeným pamětními etiketami s motivem WSA Graffiti Jamu.

Graffiti nebylo jedinou věcí, která se na jamu objevila. Na jedné ze stěn se nacházela tagovací plocha, kde si každý dle libosti mohl vyzkoušet práci s fixou, dále se pak na akci objevily oblíbené šablony a byla předvedena i práce s polystyrenem.

Myslím si, že WSA Graffiti Jam zanechal ve všech účastnících pozitivní dojem. I přes malé nedostatky, které sebou první pořadatelské zkušenosti nesou si myslím, že se pořadatelům povedlo uspořádat akci, při které si každý přišel na své. K malování hrály různé hudební žánry od rocku po hiphop, méně zkušení si mohli vyzkoušet práci nejen se spreji, proběhlo mnoho podnětných debat a výměn zkušeností a akce se celkově nesla ve velmi přátelském duchu. Dalším výrazným pozitivem je, že se akci podařilo utajit před nechtěnými zraky systémových loutek, jejichž buzerace opravdu nikomu nechyběla. Doufáme, že se WSA Graffiti Jam 2010 stane počátkem tradice akcí tohoto druhu v nacionalistických kruzích. My tuto myšlenku rozhodně podporujeme a těšíme se na další akce ať znovu v rolích pořadatelů a nebo v roli hostů.

WRITE FOR YOUR RIGHTS! WSA CREW

 

P.S.- Vytvořené práce budeme na naší stránce postupně prezentovat !

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: